Aktualności

Dobre wieści z ERC 2022! Niespodzianka dla aktualnych i przyszłych klientów

21/07/2022

Europejski Kongres Radiologiczny ERC2022 w Wiedniu zakończył się w zeszłym tygodniu. W wydarzeniu braliśmy udział na zaproszenie FUJIFILM. Z myślą o naszych klientach testowaliśmy premierowe rozwiązania ultrasonograficzne naszego partnera - ARIETTA 650 DeepInsight oraz ARIETTA 850 DeepInsight. Przywieźliśmy też dobre wieści dla medyków, którzy już dziś korzystają z rozwiązań ultrasonograficznych marki FUJIFILM. Informacje dotyczą nowych głowic urologicznych czy chociażby mobilnego iViza.

Chociaż minął już tydzień, to cały świat radiologii żyje ubiegłotygodniowym wydarzeniem organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Radiologiczne (ESR). W trakcie ERC 2022 firma FUJIFILM zaprezentowała dwa nowe modele aparatów:

  • ARIETTA 650 DeepInsight, kolejny wyższy model po ARIETTA 65 oraz
  • ARIETTA 850 DeepInsight – model wyższy od ARIETTA 850.

Nowa era w badaniach ultrasonograficznych

Według producenta seria DeepInsight rozpoczyna nową erę w ultrasonografii. Funkcja, od której pochodzi nazwa nowej linii, dotyczy zastosowania sztucznej inteligencji w aparatach USG. Co w nich takiego niezwykłego?

Rozwiązanie DeepInsight pozwala poprawić jakość obrazowania na głębokich penetracjach, w szczególności w przypadku trudnych pacjentów. Funkcja będzie systematycznie rozwijana i aktualizowana. 

Ultrasonografia, która wyprzedza nasze czasy

ARIETTA 850 DeepInsight została rozbudowana o funkcję WideScaning (poszerzenie obrazowania na głowicy typu convex) oraz eFOCUSING PLUS (ogniskowanie z różnymi częstotliwościami w czasie rzeczywistym).

ARIETTA 650 DeepInsight została rozbudowana o funkcję eFOCUSING LITE (ogniskowanie z różnymi częstotliwościami w czasie rzeczywistym).

Idzie nowe - głowica urologiczna z igłą do biopsji oraz opcja iViz z tabletem

Na tym jednak nie koniec nowości z Wiednia. W najbliższym czasie aparaty USG FUJIFILM będzie można wyposażyć w głowicę urologiczną do wykonywania biopsji prostaty z innowacyjnym rozwiązaniem przechodzenia igły przez sondę. Co najważniejsze, głowica ma być dostępna dla wszystkich modeli w naszej ofercie. O szczegółach i dostępności będziemy informować w późniejszym czasie. 

Ostatnia dobra informacja dotyczy mobilnego aparatu iViz. Producent zapowiada, że wkrótce zostanie wprowadzona obsługa aparatu poprzez tablet.