Aktualności

Fundacja Mocni na starcie w nowej odsłonie - ruszyła nowa kampania promująca naukę ultrasonografii

20/07/2022

Tej organizacji pozarządowej chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Fundacja Mocni na starcie wywodzi się z MIRO. Wspiera studentów i młodych medyków w nauce ultrasonografii, a ostatnio także spirometrii. Projekt narodził się 5 lat temu w głowie Zuzanny Janowicz, prezeski Fundacji. Z działania CSR-owego ewoluował do samodzielnej organizacji, która dziś realizuje całkiem duże i ważne projekty dla świata medycyny!

W lipcu ruszyła kolejna ważna inicjatywa Mocnych na starcie pod nazwą „W wakacje ogarnę ultrasonografię”. Dzięki niej, przed rozpoczęciem roku akademickiego, setki studentów i młodych medyków opanuje podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu USG.

Spotkania z nami to pierwsze, śmiałe wejście do świata ultrasonografii i pulmonologii. Jesteśmy takim ULTRA mobilnym ośrodkiem nauczania wczesnoszkolnego w zakresie praktycznej nauki diagnostyki medycznej. Skupiamy się na podstawach diagnostyki czynnościowej płuc; obrazowania dopplerowskiego, jamy brzusznej, tarczycy i MSK. Zrobiliśmy sporo dobrego dla zachęcania medyków do wykorzystania USG w stanach nagłych zarówno w warunkach szpitalnych, jak i prehospitalu - mówi Zuzanna Janowicz, Prezeska Fundacji Mocni na starcie. 

Do tej pory w szkoleniach, warsztatach i konferencjach Mocnych na starcie wzięło udział ponad 8000 uczestników. 

Zachęcamy do obejrzenia nowej kampanii i nowej strony Fundacji. Witryna dostępna jest pod adresem www.mocninastarcie.pl. Jesteśmy dumni, że takie rzeczy dzieją się pod naszym dachem.