Aktualności

Wspieramy naukę ultrasonografii wśród medyczek Fundacji Kobiety w chirurgii

01/07/2022

Ruszamy z bezpłatnymi warsztatami ultrasonograficznymi dla medyczek związanych z Fundacją Kobiety w Chirurgii. Wspólnie z firmą szkoleniową USG Trener zdecydowaliśmy się zorganizować dla nich dwa warsztaty – pierwszy dotyczący diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej w ujęciu Point-of-care, drugi dotyczący iniekcji pod kontrolą USG oraz protokołu BLUE. 

Fundacja Kobiety w chirurgii dołączyła do grona wspieranych przez nas organizacji pozarządowych. Ratowniczki, pielęgniarki i lekarki wszystkich specjalności związane z organizacją będą mogły poszerzyć swoją wiedzę w zakresie ultrasonografii dzięki współpracy z USG Trener oraz firmą MIRO. Wierzymy, że umiejętność korzystania z aparatów USG przyspieszy i usprawni diagnozę pacjentów polskich szpitali. 

- Fundacja powstała z inicjatywy kobiet w specjalizacjach zabiegowych lekarek, instrumentariuszek i położnych. Mamy świadomość jak wygląda szkolenie oraz zdobywanie wiedzy. W ramach współpracy z naszymi partnerami chcemy dawać szansę na rozwój i poszerzanie horyzontów, na budowanie dobrych praktyk oraz sieci współpracy. Cieszy zarówno mnie jak i cały zespół Kobiet w chirurgii nasze partnerstwo z firmą MIRO w zakresie kursów USG. Mamy szansę przekazania wiedzy i praktycznych umiejętności w dobrej i stymulującej atmosferze - Małgorzata Nowosad, Prezeska Fundacji Kobiety w chirurgii.

Parterem merytorycznym akcji jest USG Trener. Pierwsze szkolenia w Warszawie zaplanowaliśmy na drugą połowę lipca. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji będą dostępne na stronach Fundacji.