Badania profilaktyczne dzieci w Gorzowie Wielkopolskim

Pod hasłem „Zdrowie – nasze największe marzenie” odbył się w minioną sobotę V Ogólnopolski Dzień Marzeń, którego organizatorem była Fundacja Mam Marzenie.

Fundacja Mam Marzenie, na co dzień zajmująca się spełnianiem marzeń dzieci z zagrożeniem życia, organizuje przy pomocy zaprzyjaźnionych lekarzy i firm bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci. Stało się tak na prośbę chorego Krystiana, który nie chciał nic dla siebie i poprosił, aby badać inne dzieci i sprawdzać, czy nie zachorowały na raka tak jak on…

Badania te cieszą się ogromną popularnością, co roku ponad setka dzieci w Gorzowie Wielkopolskim ma wykonaną morfologię, USG jamy brzusznej i jest badana przez onkologa dziecięcego. Dzięki badaniom USG prowadzonym na udostępnionych przez firmę Miro aparatach, zostały już w poprzednich latach wykryte pewne nieprawidłowości u dzieci, które natychmiast zostały skierowane na leczenie.

Poza tym, na Uczestników Dnia Marzeń czekało wiele atrakcji: malowanie buziek, zabawy interaktywne, występy artystyczne, Wikingowie oraz wiele innych atrakcji.