Ginekologia i położnictwo – nowe trendy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska oraz zapozania się z szeroką ofertą ultrasonografów Aloka  w atrakcyjnych cenach oraz naszą NOWOŚCIĄ – systemem MiniPacs do USG,  podczas trwania kongresu "Ginekologia i położnictwo – nowe trendy" w Poznaniu.

Na kongresie podczas sesji wykładowych poruszane są nowe, często kontrowersyjne problemy dotyczące ginekologii i położnictwa. Podczas sesji naukowych będą omawiane  zagadnienia z zakresu ultrasonografii dopplerowskiej stosowanej w ciąży, problemu cukrzycy i otyłości w ciąży, jak również aktualne standardy diagnostyczne i nowoczesne metody biofizycznego diagnozowania zagrożenia płodu w okresie okołoporodowym.

W zakresie terapii hormonalnej okresu okołomenopauzalnego poruszone zostana zagadnienia dotyczące najczęstszych objawów ubocznych występujących podczas tego typu terapii, a także przezskórnej i doustnej drogi podania hormonów, w aspekcie ich mocnych i słabych stron. Tematami sesji naukowych będa również najnowsze trendy w zakresie ustalenia algorytmu kwalifikacji pacjentek do usunięcia macicy z powodu mięśniaków macicy w zależności od drogi dostępu chirurgicznego oraz algorytm w zakresie diagnostyki raka piersi z aktualnym stanem wiedzy na temat ryzyka raka piersi w kontekście stosowania antykoncepcji hormonalnej oraz terapii okresu menopauzalnego.

Zapowiada się bardzo ciekawy Kongres.

Honorowy patronat nad Kongresem objął Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Konsultant Krajowy w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Więcej informacji na: konferencje.termedia.pl/