Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

Endokrynologia dynamicznie się rozwija i stale rozszerza swoje pole działania. Wymaga to od lekarzy ciągłego doskonalenia posiadannej wiedzy ale także budowania umiejętności współpracy z przedstawicielami innych dyscyplin medycznych. W ramach konferencji zaplanowano sesje poświęcone wszystkim dziedzinom endokrynologii i jej pogranicza. Udało się zaprosić do udziału w spotkaniu szerokie grono wybitnych ekspertów, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Przewidziana jest m. in. obecność prezesa Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego – prof. Philippe Boucharda. Ważnym elementem konferencji będzie nadanie Członkowstwa Honorowego PTE redaktorowi naczelnemu Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, wybitnemu uczonemu prof. Leonardowi Wartofskiemu oraz przyjacielowi polskiej endokrynologii prof. Josefowi Markowi.

W programie Zjazdu, znajdą się zarówno najnowsze doniesienia naukowe jak i elementy praktycznego zastosowania zdobyczy nauki. Zjazd to doskonałe miejsce do  wymiany doświadczeń i poglądów oraz debaty nad wątpliwościami, które rodzą się w naszej codziennej praktyce. Znajdzie to również swoje odbicie w nowych formułach spotkań, opartych na sesjach interaktywnych oraz pro-kontra, z możliwością szerokiej dyskusji. W trakcie Zjazdu jedna z sal będzie wydzielona na warsztaty USG (piątek 28.09), gdzie pod okiem doświadczonych wykładowców będzie można doskonalić umiejętności praktyczne w tym zakresie. Firma Miro zapewnijąc aparaty ultrasonograficzne Aloka- modele: Alpha 7 oraz F75 oraz Hitachi – modele: Avius, Preirus, Ascendus,  na te warsztaty, już teraz serdecznie zaprasza.

Olbrzymim wyróżnieniem dla Zjazdu jest fakt, że Pan Bronisław Komorowski – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej objął spotkanie honorowym patronatem.

Szczegóły na:www.symposion.pl/zjazd-endo