Konferencja prasowa 6 marca 2013r.

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Leszczyńskie Centrum Medyczne „Ventriculus” rozpoczęło działalność w marcu 1992r w Lesznie. Od tego czasu następuje dynamiczny rozwój, powstają kolejne poradnie specjalistyczne oraz wzbogaca się ofertę w dziedzinie diagnostyki. Dziś dysponuje jedną z najnowocześniejszych pracowni ultrasonograficznych w kraju.

Od początku ośrodek budzi ciekawość środowiska medycznego, zwłaszcza w dziedzinie diagnostyki. Wszystko dzięki doktorowi Ryszardowi Baranowskiemu. Trudno znaleźć polskiego ultrasonografistę, który nie spotkałby się z jego nazwiskiem. Był on bowiem jednym z pionierów wprowadzających ultrasonografię w wielkopolskich placówkach medycznych.

Dziś stworzony przez doktora Baranowskiego „Ventriculus” to nowoczesne centrum medyczne, mogące świecić przykładem nie tylko w Polsce ale i w Europie.

Dowodem na to jest certyfikat „MIRO. Punkt Referencyjny” nadawany przez reprezentanta koncernu – światowego lidera w dziedzinie rozwoju ultrasonografii – Hitachi. Już w środę 6 marca 2013 r. trafi on w ręce doktora Baranowskiego. Do tej pory podobne wyróżnienie otrzymały jedynie nieliczne placówki. Żadna z nich nie była jednak wyposażona w tak wysokiej klasy sprzęt.

W tej chwili Ventriculus dysponuje dwoma systemami ultrasonograficznymi. Pierwszy z nich to model Aloka ProSound F75, którego możliwości i zaawansowane rozwiązania docenili już specjaliści. Aparat ten został uhonorowany Złotym Medalem targów Medycznych Salmed 2012. Aparat uważany jest za pierwszy „inteligentny” ultrasonograf, który potrafi „podpowiadać” lekarzowi czyniąc badanie łatwiejszym i bardziej dokładnym.

Drugi z systemów to Hitachi HI VISION ASCENDUS. Najwyższy model z serii HI VISION jest ukoronowaniem długiej współpracy laboratoriów badawczych grupy Hitachi w rozwoju systemu kompleksowego, wszechstronnego i elastycznego system oferującego najwyższej jakości obraz w klasie Premium. System zbudowano w oparciu o architekturę nowej generacji.

Więcej na temat działania najlepszej prywatnej pracowni ultrasonograficznej w Polsce dowiecie się Państwo podczas konferencji w środę 6 marca 2013 r., która odbędzie się w restauracji „Ratuszowa”, Rynek 1, w Lesznie. Podczas spotkania zapoznacie się Państwo z działaniem tych wyjątkowych systemów przy diagnozowaniu „na żywo” prawdziwego pacjenta. Wśród spodziewanych gości jest Prezydent Miasta Leszna oraz władze województwa. Zapraszamy Państwa również na lunch.

Dla Czytelników, Widzów i Słuchaczy Państwa redakcji przygotowaliśmy także możliwość wzięcia udziału w specjalnym dniu otwartym. O szczegółach poinformujemy na spotkaniu.

Dodatkowe informacje:
Marek Jerzak, PR&Marketing Manager, MIRO sp. z o.o., mail: m.jerzak@miro-med.pl, kom. 601 698 115