MiniPACS, czyli archiwizacja w mini cenie

MiniPACS to zaawansowane technologicznie i jednocześnie ekonomiczne systemy archiwizacji danych. Oprócz bezpieczeństwa danych pacjentów system daje także możliwość szybkiego porównywania zdjęć archiwalnych z aktualnymi, czy też możliwość przeglądania badań na ekranie własnego komputera.

W bardziej rozbudowanej wersji MiniPACS pozwala na zdalne i szybkie zarządzania badaniami nawet gdy jesteśmy na drugiej półkuli. Dzięki innowacyjnej funkcji IQ-View można przeglądać i sortować wszystkie badania tak aby później w mgnieniu oka odnaleźć wymagane wyniki.

To naprawdę wielkie ułatwienie w pracy lekarza a przede wszystkim bezpieczeństwo danych, które już niedługo będą musiały być archiwizowne cyfrowo. Z tego co wiem to chyba w tej chwili jednocześnie najtańsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku – mówi Michał Łuczak z firmy Miro.

Firma oferuje Mini PACS w trzech opcjach – Basic, Professional oraz Premium. Różnią się one między sobą bogactwem rozwiązań i co jasne również ceną. Najtańszy system pozwalający na przetwarzanie, przeglądanie i cyfrowe archiwizowanie obrazów oraz danych w formacie DICOM 3.0 dostaniemy już za kilkanaście tysięcy złotych. MiniPACS Basic można jednak dostać także całkiem gratis. Jest on bowiem oferowany aktualnie jako darmowa opcja przy zakupie aparatu USG marki Aloka Prosound Alpha 6.