Nowy bezprzewodowy detektor Canona

Firma Canon wprowadziła niedawno nowy bezprzewodowy detektor bezpośredniej radiografii cyfrowej (DR). Wykorzystuje on mniejszy rozmiar piksela i wyższy współczynnik wypełnienia niż poprzednie detektory. Prowadzi to do zwiększenia czułości, tym samym umożliwiając zmniejszenie dawki z zachowaniem jakości obrazu zgodnie z kryterium ALARA. Redukcja dawki jest szczególnie istotna u wcześniaków, które są wysoce podatne na promieniowanie. Jednocześnie niewielki rozmiar struktur anatomicznych w klatce piersiowej wcześniaków wymaga wysokiej jakości obrazu do postawienia diagnozy.
Przenośne, bezprzewodowe detektory CXDI-70C wyposażone w płaski ekran posiadają te same wymiary co standardowe kasety i pasują do istniejących systemów analogowych.

Firma Miro, będącą wyłącznym dystrybutorem cyfrowych systemów RTG firmy Canon w Polsce dostarcza detektory wraz z najnowszym oprogramowaniem umożliwiającym użytkownikowi łatwiejsze przeglądanie zarejestrowanych badań i zastosowanie parametrów przetwarzania obrazu.
Do tej pory za serię detektorów CXDI zebrał serię nagród. Doceniana była ona między innymi za wszechstronność opcji konfiguracji umożliwiającą użytkownikowi personalizację oddziałów radiografii cyfrowej w celu dopasowania do najbardziej obciążonych planów przepływu pracy.

Więcej informacji w zakładce: Katalog produktów