Orkiestra ponownie kupuje…

Po 21 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którego zebrane pieniądze przeznaczone zostały dla ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów, planowane są rekordowe zakupy.  Orkiestra postanowiła jak najszybciej zorganizować zakupy sprzętu medycznego dla polskiej geriatrii. To dzisiaj jeden z najbardziej niedofinansowanych działow medycyny, który wymaga nie tylko pilnego doposażenia w nowoczesne urzadzenia medyczne, ale przede wszystkim kompleksowych zmian systemowych.

To pierwsze zadanie wzięła na siebie Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy i przy pomocy grupy ekspertów rozpoczęła intensywane przygotowania do zakupów. Efektem tych przygotowań są spotkania z przedstawicielami firm  na warszawskim Torwarze w dniach 27.05 oraz 28.05.2013r. Sprzęt kupiony przez WOŚP trafi na wszystkie polskie oddziały geriatryczne.

Szacunkowa rynkowa wartość sprzętu, który planuje zakupić Orkiestra, wynosi 25,2 mln złotych. Będzie to aż 1218 urządzeń medycznych. Do konkursu zgłosiło się blisko 60 oferentów, wielu z nich złożyło po kilka propozycji. Negocjacjom towarzyszy  mini-szpital – dziesiątki zaawansowanego sprzętu medycznego zostało zamontowane i przygotowanych do prezentacji.

Konkurs Ofert odbywa się na zasadach wypracowanych przez Wielką Orkiestrę na bazie ponad 20-letniego doświadczenia. Nigdy jeszcze konkurs ofert WOŚP nie został zaskarżony ani oprotestowany. Każda z firm w czasie trwających dziś i jutro negocjacji będzie mogła zaprezentować swoją propozycję, odpowiedzieć na wszystkie pytania ekspertów, a następnie podjąć się negocjacji cenowych. Każda z firm będzie miała postawiony warunek spełnienia szeregu dodatkowych wymagań – szkolenia dla personelu medycznego, zapasy materiałów zużywalnych czy sprawny serwis, to tylko niektóre z wymogów stawianych każdemu producentowi. Decyzje zapadać będą na miejscu, najpierw swoją opinię określą eksperci, a następnie Zarząd WOŚP ostatecznie zdecyduje, które urządzenie zakupić. Najważniejszą cechą zakupów WOŚP jest fakt, że głównym kryterium, na którym opierana jest decyzja zakupu, jest badana przez ekspertów jakość urządzeń, dopiero w drugiej kolejności rozważana jest cena.