Pierwsza w tym roku konferencja…

Już w najbliższy czwartek 24 stycznia, ropoczyna się V Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Sekcji Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej PTG połączona z Zimową Szkołą Ginekologii Wieku Rozwojowego, na której pojawią się nasi przedstawiciele z atrakcyjną ofertą ultrasonografów.

Na naszym stoisku będzie można zobaczyć najlepiej sprzedające się w 2012 roku ultrasonografy Aloka z serii ProSound Alpha6, ProSound Alpha 7 oraz ProSound F75.

Dnia  25 stycznia 2013 r. (piątek) zapraszamy w godzinach

12.00- 14.00 na warsztaty szkoleniowe USG, które prowadzone bedą przez:

dr n. med. Wojciech Cnota, dr n. med. Agata Włoch

Konferencja została podzielona na sesje tematyczne skierowane do ginekologów, położników i pediatrów, którym będą towarzyszyły warsztaty. Wśród licznych, ciekawych tematów pojawią się tematy z zakresu antykoncepcji u młodocianych, zaburzenia miesiączkowania, ciąża u młodocianych, zaburzenia różnicowania płci, molestowanie seksualne.

Sesje prowadzą największe autorytety w naszym kraju do których niewątpliwie można zaliczyć Pania Prof.  Violettę Skrzypulec-Plintę, Prof. Romualda Dębskiego, Prof. Tomasza Paszkowskiego, Prof. Marek Spaczyński  oraz eksperci z Wilna i Grodna.

Dnia 26 stycznia odbędą się warsztaty szkoleniowe dla położnych:

Prowadzi je zespół Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach: dr n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop, dr n. med. Anna Brzęk, mgr Agnieszka Kobiołka, mgr Ewa Urbańska, mgr Anna Toporska, prof. Violetta Skrzypulec-Plinta.

Zakres tematyczny: Rozwój psychoseksualny człowieka. Rola i zadania położnej w edukacji seksualnej młodzieży. Dlaczego dziecko niepełnosprawne narażone jest na wykorzystywanie seksualne? Znaczenie fizjoterapii w okresie noworodkowym. Rola masażu w rozwoju dziecka. Suplementacja kobiet ciężarnych. Edukacja seksualna. Transkulturowość w położnictwie i ginekologii. Badanie piersi.

Więcej szczegółów na: www.ksztalceniepodyplomowe.pl