Pierwsze kroki w ultrasonografii

Oddział Opolski Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, w dniach 22-25.11.2012 r. organizuje kurs podstawowy z ultrasonografii jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych i sutków pt. "Pierwsze kroki w ultrasonografii"

Kierownikiem naukowym szkolenia jest dr hab. n. med. Joanna Ścieżka a dodatkowo osobami szkolącymi doświadczeni ultrasonografiści, członkowie Oddziału Opolskiego PTU, eksperci z USG w swoich specjalnościach medycznych.

Kurs odbędzie się w Szpitalu Rejonowym w Nysie, dzięki wsparciu i zaangażowaniu Ordynatora Oddziału Wewnętrznego i zarazem Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie chorób wewnętrznych dr n. med. Jacka Miarki.

Podstawowym celem kursu jest przeszkolenie dużej grupy młodych lekarzy, która zasiliła szeregi Oddział Opolskiego PTU.

Kurs ma skoncentrować się na praktycznym przeszkoleniu lekarzy i utrwaleniu prawidłowych nawyków z zakresu metodyki badania ultrasonograficznego. Będzie to możliwe między innymi dzięki wysokiej klasy aparatom ultrasonogrficznym Aloka. Na jeden aparat będzie przypadać maksymalnie 5 osób.

Szkolenie wspiera Okręgowa Izba Lekarska w Opolu oraz Naczelna Rada Lekarska w Warszawie. Patronuje Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.