Po raz drugi w tym roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Właśnie rozpoczęła się dostawa siedemnastu nefrologicznych aparatów USG Aloka ProSound Alpha 6. Będą diagnozować małych pacjentów w Krakowie, Gdańsku czy w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka jak i łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Jak się okazuje to jednak nie jedyny sprzęt, jaki zakupiła w tym roku od firmy Miro Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Właśnie rozstrzygnięty został kolejny w tym roku przetarg fundacji.

O wyborze tego a nie innego sprzętu 22 listopada 2011 r. jak i klika tygodni wcześniej zdecdowała komisja przetargowa fundacji. Uznała ona, że oferowane przez Miro aparaty najlepiej spełniają ich wymagania jak i oddziałów nefrologii służących dzieciom. Najpierw wybór padł na model ProSound Alpha 6 będący prawdziwym hitem sprzedażowym. W tym roku wybrany on został również przez Polski Czerwony Krzyż wraz z aparatem Aloka ProSound SSD- 3500.

Tym razem jednak WOŚP decydując się na zakup sprzętu od MIRO wybrał inny model Aloka ProSound SSD-3500 w opcji urologicznej, będący jednym z najlepiej sprzedającyh się w historii.

 

  •  Szybka dostawa sprzętu do szpitali to dla nas bardzo ważną operacją – mówi Robert Kasprzycki, prezes firmy Miro wysyłając pierwszą partię aparatów. – Sprzęt ma leczyć najmłodszych pacjentów i zależało nam by odpowiednio skonfigurowany jak najprędzej do nich trafił i mógł im szybko służyć – zaznacza Kasprzycki. Po zakończeniu dostaw, mający pracować na nowiusieńkich Alokach personel zostanie jeszcze przeszkolony.
  •  Szkolenia nie powinny zabrać dużo czasu bo obsługa tego sprzętu jest bardzo intuicyjna co pozwala na szybkie zaprzyjaźnienie się z nim – mówi Iwona Koprowska, szef działu szkoleń w dostarczającej sprzęt Aloki firmie. – Dlatego na kolejnym szkoleniu będziemy mogli już się zajmować tym co merytorycznie najważniejsze w samej nefrologii – dodaje Koprowska.

 

Aloka ProSound Alpha 6 jest aparatem utrasonograficznym zaliczanym do klasy premium. Wyróżnia się niespotykaną jakością obrazu oraz legendarną ergonomią sprawiającą, że obsługa Aloki jest dziecinnie prosta. Wyłącznym dystrybutorem aparatury tej japońskiej marki jest w Polsce firma MIRO.

 wosp.org.pl/medycyna/aktualnoscimedycyna/8143_zakonczylismy_zakupy_kupilismy_268_urzadzen_za_pieniadze_z_19_finalu.html