Poradnik zakupowy. Jaki aparat USG kupić do szpitala, gabinetu czy kliniki medycznej i od czego zależy jego cena?

14/01/2021
  • Zaczynasz przygodę z ultrasonografią?
  • Chcesz wyposażyć szpital w niezawodny aparat USG?
  • A może wymieniasz sprzęt USG na nowy, by poszerzyć zakres usług w swoim gabinecie?
  • Jest wiele czynników, które warto uwzględnić przed zakupem ultrasonografu. Cena aparatu USG, jego funkcjonalność, zastosowania kliniczne, mobilność – to wszystko zadecyduje, czy nowy ultrasonograf spełni Twoje oczekiwania.

Spis treści.

Wybierz interesujące Cię zagadnienie:

  1. Cena i koszt aparatu USG
  2. Rodzaj placówki i specjalizacja medyczna
  3. Wybór producenta oraz modelu aparatu USG
  4. Stan techniczny aparatu USG
  5. Rodzaj aparatu USG
  6. Budowa, wyposażenie i funkcje aparatu USG
  7. System i oprogramowanie aparatu USG
  8. Innowacje dostępne w diagnostyce USG
  9. Wsparcie gwarancyjne i pogwarancyjne
  10. Kursy i szkolenia USG
  11. Finansowanie zakupu ultrasonografu
  12. Testowanie aparatu USG przed zakupem

Wprowadzenie

Dobrej jakości ultrasonograf to inwestycja na długie lata. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń – od uniwersalnych modeli aparatów USG, po mobilne ultrasonografy wielkości smartfona czy zaawansowane systemy z funkcją elastografii i obrazowaniem USG 4D.

Jaki aparat USG kupić do szpitala, a jaki do gabinetu medycznego? Na które spośród cech oraz funkcji zwrócić szczególną uwagę? Co warto wiedzieć na temat obsługi serwisowej i gwarancji, i w końcu – ile kosztuje aparat USG? To pytania, na które odpowiadamy codziennie, służąc pomocą diagnostom i managerom zdrowia podejmującym decyzję o wyborze ultrasonografu.

Nasze aparaty USG już od przeszło 25 lat pracują w polskich placówkach medycznych. W tym czasie doszło do przełomu w diagnostyce obrazowej USG – począwszy od wprowadzenia obrazowania USG Color Doppler, po zastosowanie sztucznej inteligencji w oprogramowaniu ultrasonografów. Wszystkie te innowacje bez wątpienia wspierają pracę diagnosty, choć dynamiczny rozwój aparatury medycznej stawia nas przed trudnym wyborem – w bogactwie technologii i opcji można się pogubić.

Wraz z naszymi ekspertami, którzy stosują aparaty USG w swojej praktyce klinicznej, chcemy rozwijać medycynę jutra i nieść pomoc diagnostom. Ultrasonografy od MIRO wspierają pracę lekarzy i sprawdziły się już w tysiącach placówek medycznych – na wielkich oddziałach szpitalnych i w małych gabinetach. Umożliwiają kadrze medycznej wykonywanie diagnostyki klinicznej na najwyższym poziomie oraz pomagają dbać o zdrowie pacjentów.

Wierzymy, że dzięki rozwojowi medycyny możemy stawiać diagnozy wcześniej i dokładniej, a co za tym idzie – leczyć skuteczniej. Dlatego chętnie dzielimy się wiedzą podczas szkoleń i warsztatów USG skierowanych do lekarzy.


Specjalnie dla wszystkich zainteresowanych zakupem ultrasonografu opracowaliśmy poradnik, który ułatwi wybór najlepszego aparatu USG do szpitala, kliniki lub gabinetu medycznego.


Dowiesz się z niego, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu USG do placówki medycznej oraz jak możesz dopasować aparaturę do potrzeb Twojej specjalizacji.

Wybierz z nami swój ultrasonograf. Zaczynamy!

Cena ultrasonografu, czyli ile kosztuje aparat USG?

Na polskim rynku znajdziesz wiele rozwiązań ultrasonograficznych. Ich dystrybucją zajmują się zarówno lokalne firmy dystrybucyjne, jak również sami producenci sprzętu medycznego. Próżno jednak szukać zestawienia takiego jak ranking aparatów USG, ponieważ poszczególne modele ultrasonografów znacząco się od siebie różnią. Właśnie dlatego personel medyczny najczęściej zapoznaje się z asortymentem i ofertami dystrybutorów za pośrednictwem internetu. Lekarze i managerowie zwracają uwagę na dwa podstawowe kryteria, którymi są cena aparatu USG oraz rodzaj specjalizacji medycznej diagnostów stosujących ultrasonograf w swojej praktyce.

Wchodząc na stronę internetową dystrybutora i rozpoczynając przeglądanie dostępnych ofert, warto zadać sobie kilka pytań:

Czy cena aparatu USG powinna być najważniejszym kryterium?
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, poszukując ultrasonografu?
Od czego zależy jego ostateczny koszt?
Ile wynosi minimalna cena, za którą można kupić markowy aparat USG?

Od czego zależy cena aparatu USG?

Cena aparatu USG ma swoje odzwierciedlenie w jakości wyników badań uzyskiwanych przez diagnostów oraz wydajności klinicznej aparatury medycznej. Dlatego ustalając wysokość budżetu na zakup sprzętu USG, podejmujesz zarazem bardzo istotną decyzję określającą możliwości i standard pracy lekarzy, w tym m.in.:

  • jakość obrazowania USG uzyskiwaną podczas realizowanego badania,
  • funkcje i możliwości sprzętu medycznego,
  • poziom nowoczesności aparatury i dostępność ułatwień, które pomogą ustalić precyzyjny wynik diagnozy.

Każdy specjalista oczekuje od aparatu bezawaryjnej pracy, intuicyjnej obsługi, a przede wszystkim pełnej sprawności w diagnostyce klinicznej. Przed ustaleniem pułapu akceptowanej ceny warto zapoznać się z ofertą dystrybutora i zweryfikować parametry oraz możliwości poszczególnych modeli aparatów ultrasonograficznych. Przydatna może okazać się konsultacja z dystrybutorem USG i omówienie kryteriów, które w największym stopniu wpłyną na koszt nowego ultrasonografu:

  • potrzeby i wymagania lekarzy dotyczące aparatury diagnostycznej,
  • renoma producenta oraz konkretnego modelu aparatu USG,
  • wyposażenie i funkcje diagnostyczne,
  • możliwości oprogramowania,
  • rodzaje głowic USG w zestawie z aparatem USG,
  • okres oraz rodzaj wsparcia gwarancyjnego świadczonego przez dystrybutora.

Ile kosztuje aparat USG?

Cena ultrasonografu może się różnić w zależności od tego, czy wybierzesz sprzęt nowy, czy używany lub rekondycjonowany. Nowy, specjalistyczny aparat USG może kosztować od około 100 tysięcy złotych, jednak ostateczna wycena zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Największy wpływ na koszt ultrasonografu ma stopień przystosowania sprzętu USG do potrzeb konkretnych specjalizacji medycznych (m.in. funkcje, podzespoły, rodzaje głowic USG i poziom zaawansowania technicznego).

Aparat USG i jego wybór.
Dla jakiej placówki oraz której specjalizacji medycznej?

Producenci sprzętu medycznego nieustannie zabiegają o uwagę oraz względy diagnostów USG. Próbują ich do siebie przekonać innowacyjnością swoich produktów, skróconym czasem wykonywania badania oraz precyzją kliniczną. Sprzęt ultrasonograficzny nieustannie się rozwija dzięki wyścigowi producentów o prym na rynku. Jego beneficjentami są diagności, którzy otrzymują zaawansowane technologicznie rozwiązania spełniające nawet najbardziej wyrafinowane potrzeby lekarzy różnych specjalizacji.

Wiele spośród dostępnych ultrasonografów można określić wręcz mianem multidyscyplinarnej aparatury diagnostycznej – w znaczący sposób ułatwiają one pracę specjalistów o różnym profilu medycznym oraz zapewniają komfort i wygodę ich pacjentom. Producenci nie poprzestali jednak na stworzeniu tzw. uniwersalnych aparatów USG i poszli o krok dalej. Umożliwili dystrybutorom oraz ich Klientom dopasowanie całego zestawu USG do potrzeb konkretnego szpitala, kliniki czy gabinetu.

W przypadku aparatów ultrasonograficznych marki FUJIFILM każdy Klient może dokonać personalizacji swojego ultrasonografu, dopasowując funkcje, podzespoły, rodzaje głowic oraz inne parametry do specjalistycznych potrzeb diagnostów – zarówno tych bardzo ogólnych, jak również sprecyzowanych.

Myśląc o zakupie aparatu ultrasonograficznego, warto odpowiedzieć na pytania, jakiej placówce medycznej posłuży aparat USG oraz do potrzeb których spośród specjalistów powinien zostać przystosowany. Nie bez znaczenia może okazać się także przestrzeń do pracy w Twoim gabinecie, dlatego zwróć również uwagę i zapytaj dystrybutora o wymiary oraz gabaryty aparatu USG.

Diagności, których środowisko pracy lub specjalizacja wymaga zastosowania kompaktowej oraz mobilnej aparatury medycznej, mogą wybierać spośród ultrasonografów dostępnych w ofercie MIRO.

Poznaj wyspecjalizowane aparaty USG

Planując zakup aparatu USG, dokładnie zapoznaj się z ofertą dedykowaną konkretnej specjalizacji. Wśród renomowanych ultrasonografów FUJIFILM, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce, znajdziesz między innymi:

  • aparaty USG ginekologiczne,
  • aparaty USG kardiologiczne,
  • aparaty USG radiologiczne,
  • aparaty USG chirurgiczne.

Multidyscyplinarny charakter naszych aparatów ultradźwiękowych to zarazem gwarancja, że znajdą one zastosowanie w praktyce różnych lekarzy pracujących w jednej klinice medycznej bądź szpitalu. Sprawdź już teraz wybrane modele aparatów USG FUJIFILM, których funkcje i skuteczność kliniczną doceniło tysiące diagnostów o różnym profilu specjalizacji medycznej.

Poznaj wielozadaniowe aparaty USG FUJIFILM

Którego producenta oraz jaki model aparatu USG wybrać?

Klienci, którzy samodzielnie poszukują aparatu USG, mogą poczuć się przytłoczeni mnogością dostępnych modeli ultrasonografów. Na polskim rynku z roku na rok pojawia się zarówno coraz więcej aparatów sygnowanych przez najbardziej rozpoznawalne i nowoczesne marki, jak i ultrasonografów pochodzących od nieco mniej rozpoznawalnych dostawców.

Rozbieżność internetowych recenzji oraz opinii przedstawicieli środowiska medycznego mogą wręcz utrudnić podjęcie decyzji. Którego producenta sprzęt medyczny wybrać? Czy prestiż i dziedzictwo marki mają znaczenie? Czym kierować się przy wyborze aparatu USG?

Znaczenie marki producenta USG oraz renoma dystrybutora

Niezależnie od tego, czy dokonasz wyboru nowego, czy używanego aparatu USG, będzie to zapewne istotny wydatek w skali budżetu Twojej placówki medycznej. W obliczu tak znaczącej i długoterminowej inwestycji warto zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjną cenę aparatu USG.

Renoma dystrybutora i producenta stanowi gwarancję profesjonalnego wsparcia również po zakupie aparatury medycznej. Warto więc wcześniej zweryfikować ich rzetelność, wiarygodność oraz doświadczenie. Ocenę profesjonalizmu producenta i dystrybutora oprzeć możemy o następujące kryteria:

  • liczba wykonanych wdrożeń aparatów USG określonej marki producenta,
  • skala wdrożeń w ramach konkretnych specjalizacji medycznych,
  • dostępność sprzętu medycznego i jego podzespołów,
  • stan techniczny i funkcjonalność aparatów USG,
  • wsparcie gwarancyjne, pogwarancyjne oraz czas reakcji na zgłoszenie Klienta,
  • lokalizacja serwisu producenta lub dystrybutora,
  • dostępność sprzętu zastępczego w przypadku awarii.

Wybór modelu aparatu USG a opinie diagnostów

Wielu diagnostów przywiązuje dużą wagę do rekomendacji oraz opinii środowiska medycznego dotyczących konkretnego modelu aparatu USG bądź marki producenta. Każda recenzja oraz komentarz są wartościowe, zalecamy jednak zweryfikować funkcjonalność, sprawność oraz działanie ultrasonografu we własnej praktyce medycznej. Wszyscy nasi Klienci mają możliwość przetestowania nowego aparatu USG zanim zdecydują się na jego zakup.

Wybierz zaufanego dystrybutora markowych aparatów USG

Od przeszło 25 lat wspieramy pracę polskiej kadry medycznej. Tysiące wdrożeń aparatów USG na oddziałach polskich szpitali, w klinikach oraz gabinetach medycznych pozwoliły nam zdobyć bezcenne doświadczenie, które pozwala nam zrozumieć potrzeby specjalistów i pacjentów. Zyskaliśmy zaufanie zarówno największych autorytetów w rodzimej branży medycznej, jak młodych lekarzy, którym pomagamy stawiać pierwsze kroki w pracy z aparatami USG.

Naszym Klientom od lat niezmiennie proponujemy renomowany i sprawdzony sprzęt ultrasonograficzny marki FUJIFILM (wcześniej Hitachi, dawniej Aloka). Firma wykorzystuje lata doświadczeń japońskiego giganta w tworzeniu zaawansowanych technologii, od kolorowego Dopplera czy elastografii po nowoczesne rozwiązania systemów ultrasonograficznych. Aparaty USG FUJIFILM to moc potężnych technologii obrazowania USG. Unikalne rozwiązania oraz innowacje diagnostyczne FUJIFILM dostępne na polskim rynku medycznym znajdują się wyłącznie w naszej ofercie aparatów USG.

Współpracując z nami, możesz liczyć na kompleksową obsługę oraz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Przed decyzją o zakupie aparatu USG możesz skorzystać ze spotkania z doradcą handlowym, a także z aplikantem medycznym MIRO. Wszystko po to, aby skonsultować wybór rozwiązania, które sprawdzi się w Twojej praktyce medycznej.

Nowe aparaty USG, używane ultrasonografy, a może USG rekondycjonowane?

W zależności od przewidywanego przez Ciebie budżetu na zakup ultrasonografu, a więc kryterium, którym jest cena aparatu ultradźwiękowego, możesz zdecydować się na wybór nowego ultrasonografu lub jego tańszych odpowiedników – używanego lub rekondycjonowanego aparatu USG.

Rekondycjonowane i używane aparaty USG – czy warto?

Rekondycjonowany aparat USG, to taki, który był wcześniej używany przez innego diagnostę, po czym został odnowiony i przywrócony do pełnej sprawności przez producenta bądź dystrybutora. W przypadku wyboru używanego ultrasonografu zwróć uwagę na specjalizację, w której był stosowany, oraz na długość i intensywność eksploatacji.

Jeśli kupujesz używany aparat USG z oferty MIRO, nie musisz obawiać się o jego stan – został on przez nas gruntownie zweryfikowany. Każdy taki ultrasonograf posiada pełną sprawność kliniczną i naszą gwarancję prawidłowego działania.

Wybierz nowy aparat USG z 24-miesięczną gwarancją

Jeśli zdecydujesz się na zakup rekondycjonowanego lub używanego aparatu USG, pamiętaj o tym, że nie posłuży Ci on tak długo, jak ten fabrycznie nowy. Nowy ultrasonograf to przede wszystkim dużo większe możliwości diagnostyczne, lepszej jakości obrazowanie USG, większa wydajność pracy lekarza oraz szereg innych innowacyjnych rozwiązań. To szczególnie istotne w przypadku placówek, które cieszą się wysoką frekwencją pacjentów, jak również potrzebują dostępu do nowoczesnego i sprawdzonego sprzętu USG, który posłuży diagnostom przez wiele kolejnych lat.

Jeśli w swojej pracy cenisz sobie wysoką precyzję i niezawodność sprzętu medycznego, wybierz jeden z nowych aparatów USG marki FUJIFILM z kompletem niezbędnych głowic USG w zestawie oraz 24-miesięczną gwarancją.

Wybierz rodzaj aparatu USG

Postęp technologiczny w ultrasonografii przysłużył się miniaturyzacji i mobilności aparatury medycznej. Być może w swojej praktyce miałeś już do czynienia z nowoczesnymi ultrasonografami, których wymiary oraz wygląd przypominają biurowego laptopa. Mogłeś spotkać się również ultramobilnymi aparatami USG – są bardzo poręczne, można z łatwością utrzymać je w dłoni, a swoim kształtem oraz gabarytami przypominają głowicę USG.

Podejmując decyzję dotyczącą rodzaju aparatu USG, warto uwzględnić wielkość aparatu USG, specjalistyczne potrzeby oraz planowany sposób użytkowania aparatury medycznej.

Zwróć uwagę na budowę, wyposażenie i funkcje aparatu USG

Dostępne na rynku aparaty USG różnią się znacząco budową oraz funkcjami, dlatego przed dokonaniem wyboru powinieneś określić swoje podstawowe preferencje:

  • Sposób sterowania aparatem USG – przedstaw oczekiwania dotyczące sposobu posługiwania się ultrasonografem, czy wolisz dotykowy panel czy tablet, a może wygodniejsza będzie dla Ciebie klasyczna klawiatura oraz trackball?
  • Rodzaje głowic USG i przewody w zestawie – ultrasonografy współpracują z różnymi modelami głowic USG, które rozszerzają możliwości zastosowania aparatu w diagnostyce klinicznej. Określ, z jakimi rodzajami sond USG powinien współpracować Twój aparat. W ofercie MIRO są dostępne renomowane głowice USG marki FUJIFILM, które odznaczają się wyjątkową trwałością oraz zapewniają najwyższy poziom obrazowania i precyzyjną diagnozę:
    • głowice USG konweksowe (znane także jako głowice USG convex),
    • głowice USG liniowe,
    • głowice USG phased array (znane także jako głowice sektorowe),
    • głowice USG biopsyjne,
    • głowice USG 3D/4D,
    • głowice USG endokawitarne,
    • głowice USG 4G CMUT,
    • głowice USG wielopłaszczyznowe.
  • Rodzaj obrazowania (USG 2D, USG 3D i USG 4D) – rodzaj obrazu, jaki aparat USG prezentuje diagnoście, wpływa bezpośrednio na możliwości diagnostyczne. Wybierając standard aparatu USG oraz głowice USG, decydujesz również o jakości obrazowania – jakiej klasy oraz jak bardzo szczegółowy będzie obraz USG, który uzyskasz, korzystając z ultrasonografu. Jedną z innowacji, która stała się standardem w diagnostyce ginekologiczno-położniczej, jest obrazowanie USG 4D. Pozwala ono na oglądanie w czasie rzeczywistym trójwymiarowego obrazu płodu i uchwycenie podczas diagnozy istotnych szczegółów anatomicznych.
    • Obraz USG 2D jest jednym z najważniejszych typów obrazowania dla diagnosty i pozwala mu odczytać wiele informacji na temat stanu zdrowia dziecka, jednak nie zawsze będzie on czytelny dla pacjenta.
    • Oprócz obrazowania 2D często wykorzystywanym rodzajem obrazowania jest USG 3D, które umożliwia statyczną trójwymiarową rekonstrukcję wizualną płodu i wnętrza macicy. Przyszłym rodzicom pozwala zobaczyć na zdjęciach wyraźny kształt sylwetki oraz twarz dziecka, a z kolei sam lekarz jest w stanie ocenić np. rozwój układu kostnego płodu.
    • Najnowsze aparaty USG zapewniają rewolucyjny obraz USG 4D, który nie tylko wykonuje trójwymiarową rekonstrukcję wizualną, lecz pozwala również na prezentowanie obrazu płodu w czasie rzeczywistym. W ten sposób zarówno diagnosta, jak i przyszli rodzice widzą obraz 3D, który zmienia się „na żywo” – obserwują, jak dziecko się porusza, jakie wykonuje gesty oraz jak zmienia się jego mimika. Aparat USG z funkcją USG 4D pozwala na zarejestrowanie i zachowanie filmu wideo z badania USG dla pacjenta. Wynik i sekwencja wideo z badania USG 4D zostaje zapisana także dla lekarza, dzięki czemu, po wykonanym badaniu, specjalista może powrócić nawet do nieoglądanego wcześniej fragmentu, dokonując dodatkowych pomiarów i analiz.
  • Dostępność i wielkość ekranu aparatu USG – przedstaw oczekiwania dotyczące, wymiarów oraz rozdzielczości ekranu, który zapewni komfort pracy diagnosty USG. Ultrasonografy FUJFILM w ofercie MIRO prezentują lekarzom obraz wysokiej klasy full HD, są również wyposażone w regulowane, ruchome lub nawet obrotowe ekrany. W przypadku modeli aparatów USG śródoperacyjnych, takich jak FUJIFILM Arietta Precision, dostępne są zróżnicowane tryby działania sprzętu USG, które pozwalają zespołom chirurgicznym pracować w dowolny sposób – z monitorem osadzonym na wózku USG, z ekranem podwieszonym pod sufitem czy nawet z wykorzystaniem tabletu;
  • Współpraca z drukarką USG (videoprinter) – chcąc wykonywać wydruk obrazów uzyskiwanych z aparatu USG, wybierz videoprinter w zestawie z aparatem USG;
  • Możliwości rozbudowy aparatu USG – porozmawiaj z doradcą MIRO o tym, w jaki sposób możesz rozszerzyć możliwości wybranego przez Ciebie modelu aparatu USG – jakie dodatkowe moduły, podzespoły czy udogodnienia może jeszcze posiadać;
  • Wózek transportowy USG dla aparatów USG, jego dostępność, zwrotność i budowa – w warunkach, gdy aparat służy potrzebom różnych diagnostów oraz jest transportowany pomiędzy oddziałami lub gabinetami, wózek stanowi bardzo ważny element zestawu USG. Dokonując jego wyboru, warto zwrócić uwagę na:
    • stabilność i konstrukcję wózka jezdnego USG,
    • możliwość regulacji poziomu wysokości pulpitu,
    • podstawowe elementy i wyposażenie – półki na ręczniki, żel USG i videoprinter, dostępność podgrzewacza żelu USG i dodatkowe szuflady,
    • wykonanie aparatu USG oraz inne udogodnienia, np. otwory czy uchwyty na głowice USG.

Nowoczesne aparaty USG mogą posiadać mnóstwo zróżnicowanych funkcji oraz udogodnień, które ułatwiają codzienną pracę diagnostów. Ilość poszczególnych kryteriów, związanych z nimi detali oraz możliwości jest na tyle duża, że łatwo się w nich pogubić, a Twojej uwadze może umknąć coś istotnego. Z tego powodu warto przede wszystkim sporządzić ich listę oraz porozmawiać o nich z doradcą regionalnym MIRO. Nasz specjalista w fachowy sposób doradzi i pomoże Ci w wyborze idealnego aparatu USG. Podzieli się także wartościową wiedzą oraz zapewni merytoryczne wsparcie w selekcji rozwiązań, by dopasować ultrasonograf do Twoich oczekiwań i potrzeb Twojej praktyki lekarskiej.

System i oprogramowanie aparatu USG

Ze względu na dynamiczny rozwój i postępującą cyfryzację rynku usług medycznych w Polsce, z roku na rok coraz istotniejszą rolę w aparatach USG odgrywa opracowane przez producenta oprogramowanie sprzętu medycznego, które w znaczącym stopniu decyduje o efektywności pracy diagnosty USG. Determinuje jego komfort pracy i wygodę użytkowania, a przede wszystkim wpływa na możliwość wykonywania szybkiej i precyzyjnej diagnozy pacjentów czy przeprowadzania analizy zgromadzonych danych medycznych.

Sposób, w jaki oprogramowanie aparatu ultradźwiękowego zostało opracowane oraz w jakim stopniu jest dopasowane do potrzeb diagnosty pracującego w danej placówce medycznej, będzie miał niebagatelne znaczenie podczas korzystania z ultrasonografu. Funkcjonalność oprogramowania będzie również istotna w przypadku, gdy zdecydujesz o wyborze modelu aparatu USG sterowanego za pomocą dotykowego ekranu. Podczas testów sprzętu USG przed zakupem zwróć uwagę na panel diagnosty udostępniony w oprogramowaniu aparatu, jego najważniejsze moduły, cechy oraz ich funkcje:

  • intuicyjność poruszania się pośród dostępnych opcji i funkcji programu aparatu,
  • sposób zapisywania i dostęp do przechowywanych danych medycznych pacjentów,
  • możliwość uwydatniania obrazu USG i wykonywania obrazowania w czasie rzeczywistym,
  • możliwość konsultowania przypadków pacjentów na żywo w ramach jednej sieci Wi-Fi (z udziałem innego lekarza pracującego w Twoim szpitalu lub w ramach jednej kliniki medycznej).

Ultrasonografy FUJIFILM są kompatybilne z najnowszymi rozwiązaniami dedykowanymi ochronie zdrowia oraz z wymaganiami Narodowego Funduszu Zdrowia. Posiadają funkcjonalne, intuicyjne w obsłudze i oryginalne oprogramowanie, które zostało stworzone pod marką Hitachi, a obecnie jego rozwój jest kontynuowany przez FUJIFILM.

Oferowane przez nas systemy i aplikacje diagnostyczne sprawdziły się w pracy tysięcy diagnostów USG, którzy na co dzień korzystają z rozwiązań tego producenta w szpitalu, klinice czy gabinecie medycznym.

Zaawansowana diagnostyka i innowacje dostępne w aparatach USG

Postęp technologiczny i rozwój sztucznej inteligencji przyczyniają się także do zmian w rozwiązaniach stosowanych w diagnostyce ultrasonograficznej. Dzięki nieustannym ulepszeniom oraz innowacjom dostępnym w najnowszych modelach aparatów USG czas badania ulega znacznemu skróceniu przy równoczesnym zachowaniu wyjątkowej precyzji pomiaru i skuteczności diagnostycznej.

Doskonałym przykładem jest ewolucja funkcji Dopplera Pulsacyjnego – pozwalająca dziś na obserwację przepływów z dwóch niezależnych bramek dopplerowskich czyli mówiąc prościej z dwóch osobnych lokalizacji jednocześnie, co znakomicie sprawdza się w badaniach prenatalnych, diagnostyce naczyniowej czy w echokardiografii.

Lekarze korzystający z aparatów USG FUJIFILM mają też do dyspozycji sprzęt z zaawansowanymi funkcjami pomiarowymi opartymi na algorytmach AI (sztuczna inteligencja w oprogramowaniu aparatów USG). Tego typu funkcje pozwalają na automatyzację badań wykonywanych przez lekarza oraz symultaniczną realizację procesów diagnostycznych.

Gwarancja na aparat USG i wsparcie pogwarancyjne

Dokonując wyboru aparatu USG, zwróć uwagę na okres gwarancji, rodzaj wsparcia świadczonego przez dystrybutora i lokalizację wykonywanego przez niego serwisu. Firma MIRO, jako dystrybutor renomowanych ultrasonografów marki FUJIFILM (dawniej Hitachi), oferuje swoim Klientom pełne wsparcie na okres 24 miesięcy od zakupu sprzętu medycznego oraz opiekę pogwarancyjną.

Obowiązującym u nas standardem zakresu gwarancji, której udzielamy na oferowany sprzęt USG, są bezpłatne przeglądy, diagnostyka techniczna aparatu USG po zgłoszeniu problemu przez Klienta oraz jego niezwłoczne rozwiązanie.

Jako profesjonaliści cenimy Twój czas i wiemy, jak bardzo istotne jest zachowanie nieprzerwanego toku pracy lekarza. Dlatego w przypadku awarii reagujemy natychmiastowo i w ramach gwarancji wykonujemy bezpłatną naprawę. Wieloletnia współpraca z branżą medyczną nauczyła nas, że niesprawny sprzęt USG w prywatnym gabinecie, poradni czy szpitalu to poważne utrudnienie. Jeżeli problemu nie uda się rozwiązać od ręki, proponujemy Klientowi aparat zastępczy.

Uznanie tysięcy polskich diagnostów zdobyła bezawaryjna oraz niezakłócona praca oferowanych przez nas ultrasonografów FUJIFILM (wcześniej Hitachi). By zapewnić wsparcie na najwyższym poziomie, stworzyliśmy wyspecjalizowaną bazę serwisową MIRO. W odróżnieniu od wielu innych dystrybutorów, nie wysyłamy sprzętu do naprawy za granicę. Angażujemy się w problemy naszych Klientów i pomagamy im bezpośrednio, świadcząc usługi serwisowe na miejscu (w Polsce) lub wykonując serwis mobilny (realizowany w gabinecie medycznym Klienta).


Priorytetem w naszej pracy jest czas reakcji serwisu MIRO na prośby o wsparcie, które otrzymujemy od placówek medycznych. Działamy sprawnie i reagujemy szybko, gdy wymaga tego sytuacja – najczęściej do 24 godzin od zarejestrowania zgłoszenia. Własny serwis aparatów USG pozwala nam na ekspresową pomoc i skrócenie niedostępności ultrasonografu w placówce medycznej.


Opinie naszych Klientów potwierdzają, że serwisanci firmy MIRO to wysoce wykwalifikowani specjaliści, którym najczęściej udaje się rozwiązać zgłaszany problem na miejscu (w gabinecie lekarza), dzięki czemu może on cieszyć się niezakłóconą pracą aparatu USG.

Kadra medyczna oraz managerowie cenią kompleksowy charakter naszego wsparcia technicznego, które jest dostępne dla wszystkich rodzajów oraz marek ultrasonografów. Świadczymy je zarówno dla ofertowanych przez nas aparatów USG FUJIFILM (dawniej Hitachi), jak również dla modeli innych producentów.

W sytuacji, gdy zakończy się okres gwarancyjny, możesz nadal liczyć na naszą pomoc oraz opiekę, wybierając wsparcie pogwarancyjne oraz odpowiadający Twoim potrzebom zakres. Naszym Klientom zapewniamy następujące formy obsługi pogwarancyjnej:

  • systematyczne przeglądy aparatów USG,
  • diagnostykę problemów i usterek aparatów USG zgłaszanych przez Klientów,
  • konsultacje oraz wsparcie techniczne,
  • wymianę podzespołów aparatów USG na fabrycznie nowe,
  • naprawę uszkodzonych elementów elektronicznych i głowic USG.

Kursy i szkolenia USG

Dynamika rozwoju aparatury ultrasonograficznej, wprowadzane przez producentów USG nowinki technologiczne oraz innowacje wpływają na konieczność nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez lekarzy, niezależnie od stopnia ich zaawansowania czy specjalizacji.

Wspieramy kadrę medyczną, dostarczając aparaturę, która zdobyła uznanie największych autorytetów medycznych pracujących w Polsce oraz za granicą. Pomagamy również młodym lekarzom w rozwoju ich kompetencji prowadząc kursy USG i praktyczne szkolenia z ultrasonografii z udziałem najwybitniejszych ekspertów, co jest gwarantem merytorycznego charakteru szkoleń USG MIRO. Na co dzień współpracujemy ściśle z USG Trener, jedną z wiodących firm szkoleniowych w dziedzinie ultrasonografii oraz Fundacją „Mocni na Starcie”, która wspiera rozwój młodych i początkujących diagnostów USG na początku ich kariery zawodowej.

Kursy i szkolenia USG prowadzone przez MIRO

Dzięki profesjonalnemu wsparciu specjaliści korzystający ze sprzętu mogą wznieść się na wyższy poziom ultrasonografii, by w pełni wykorzystać potencjał innowacji drzemiących w nowoczesnych aparatach USG, a przy tym jeszcze lepiej i szybciej nieść pomoc pacjentom.

Forma finansowania ultrasonografu.
Kredyt czy leasing na USG? A może dofinansowanie i dotacje unijne na zakup aparatu USG?

Inwestycja w wysokiej jakości sprzęt ultrasonograficzny wiąże się często ze znacznym kosztem dla powstającego np. gabinetu ginekologicznego, kliniki medycznej czy szpitala. Z tego względu Klienci poszukują atrakcyjnych form dofinansowania, takich jak dotacje unijne na zakup aparatu USG czy konkursy bądź programy takie jak POLKARD.
Specyfika programów dotacji unijnych często wyklucza możliwość skorzystania z tej formy wsparcia przez niektóre spośród placówek bądź specjalizacji medycznych. Dlatego wspierający swoich Klientów dystrybutorzy oferują leasing aparatów USG oraz kredyt na zakup aparatu USG. Decydując się na taką formę finansowania, zwróć uwagę na jej warunki, okres umowy, wysokość wkładu własnego oraz dostępność ubezpieczenia.

Klienci MIRO mogą liczyć na wsparcie w zakresie finansowania zakupu aparatów USG. W zależności od preferencji mogą skorzystać zarówno z usług leasingowych, jak i korzystnych opcji kredytowych. Każdą z ofert finansowania opracowujemy indywidualnie i dostosowujemy do potrzeb oraz możliwości Klienta.
Od lat współpracujemy z najlepszymi i zaufanymi partnerami finansowymi. Oferujemy specjalne i uproszczone warunki finansowania na aparaty USG dla lekarzy i podmiotów z branży medycznej:

  • dogodna forma finansowania: pożyczka medyczna lub leasing,
  • okres finansowania od 12 do nawet 96 miesięcy,
  • wkład własny: od 0 zł,
  • w ramach finansowania dostępne jest także atrakcyjne ubezpieczenie.

Sprawdź ofertę finansowania zakupu aparatu USG.

Finansowanie i kredyty na zakup sprzętu medycznego

Umów się na demonstrację aparatu USG przed zakupem

Jeśli nadal masz wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego sprzętu, nasi specjaliści chętnie udzielą Ci wsparcia. Umów się na demonstrację i zdobądź cenną wiedzę dotyczącą najważniejszych funkcji poszczególnych aparatów USG.

Rozważasz zakup sprzętu ultrasonograficznego?

Skontaktuj się z naszymi doradcami. Zadzwoń teraz lub napisz do nas.

Telefon: +48 22 230 20 40

Podziel się z nami swoimi preferencjami związanymi z zakupem aparatu USG, a nasi doradcy dołożą wszelkich starań, by przygotować dla Ciebie ofertę, która sprosta Twoim potrzebom. Po wybraniu konfiguracji i składowych zestawu sprawnie dostarczymy Twoje zamówienie, a w trakcie instalacji nasi eksperci przekażą Ci niezbędną wiedzę dotyczącą funkcjonalności i ustawień aparatu. Na późniejszym etapie użytkowania sprzętu USG będziesz mógł skorzystać z dodatkowego, bezpłatnego spotkania doszkalającego z aplikantem MIRO.