Ultrasonografia w nefrologii dziecięcej …

Firma Miro w dniach 20 i 21 stycznia br organizuje pierwszy cykl szkoleń z zakresu "Ultrasonografii w nefrologii dziecięcej dla początkujących". Szkolenia skierowane są do lekarzy z Ośrodków, które w zeszłym roku otrzymały aparaty ultrasonograficzne Aloka ProSound Alpha 6 od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kierownikiem naukowym wszystkich szkoleń jest dr n. med. Wojciech Kosiak z Pracowni Diagnostyki Ultrasonograficznej i Biopsyjnej Klinika Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z  zespołem.

Szkolenia zostały podzielone na dwa poziomy dla lekarzy rozpoczynających przygodę z ultrasonografią oraz dla tych którzy swoje umiejętności chcą doskonalić. Każda grupa szkoleniowa liczy max. 20 osób, a całe szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Firma Miro, od trzech lat sukcesywanie rozwija dział szkoleń koncentrując się głównie na diagnostyce ultrasonograficznej. UsgTrener to projekt cyklicznych szkoleń dla małych grup lekarzy, wyłącznie dla Klientów firmy Miro – wkrótce dostępnych dla innych lekarzy.