Ultrasonografia w nefrologii dziecięcej

W zeszłym tygodniu firma Miro zakończyła realizację drugiej tury szkoleń dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szkolenia z zakresu nefrologii dziecięcej były jednym z warunków kontraktu z jakiego firma Miro musiała się wywiązać po wygranym przetargu na zakup ultrasonografów do Oddziałów Nefrologicznych.

Lekarzom  z Ośrodków, które otrzymały sprzęt zakupiony przez WOŚP w 2011 roku (przypominamy aparaty Aloka ProSound Alpha 6) zaproponowaliśmy dwie tury szkoleń podzielone na dwa poziomy zaawansowania.

"Ultrasonografia w nefrologii dziecięcej dla początkujących i średniozaawansowanych" to cztery dni intensywnego 8-godzinnego szkolenia w grupach maksymalnie 20 osobowych. W skład każdego wchodziła część teoretyczna i praktyczna, prowadzona przez dr n. med. Wojciecha Kosiaka z Pracowni Diagnostyki Ultrasonograficznej i Biopsyjnej Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Uniwersyetckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersyetu Medycznego  wraz z zespołem: dr n. med. Tomaszem Batko, dr n. med. Mateuszem Kosiakiem, dr n. med. Mariuszem Kujawą.

Firma Miro dołożyła wszelkich starań, aby szkolenia odbyły się na wysokim poziomie merytorycznym. Dodatkową atrakcją była nietypowa sceneriia warszawskich loftów, odpowiednio zaadoptowana do potrzeb szkoleń medycznych. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy mieli do dyspozycji 4 aparaty (na każdy 5 lekarzy), przy każdym aparacie aplikantów pomagających w kwestiach technicznych oraz  lekarza prowadzącego.

Z wielką satysfakcją informujemy że przez cztery dni udało się nam przeszkolić 80 lekarzy z całej Polski, a podczas zajęć praktycznych zbadać 19 małych pacjentów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim lekarzom za udział w naszych szkoleniach, dziękujemy za liczne podziękowania i gratulacje. Cieszymy sie że zaproponowana formuła przyjęła się z tak pozytywny odzewem.

Serdecznie dziękujemy całej kadrze naukowej za przygotowanie merytoryczne szkolenia, mistrzowskie przeprowadzenie zarówno części teoretycznej jak i praktycznej, zapał i energię oraz udowodnienie że ultrasonografia oprócz pomocnej metody diagnostycznej może być niezłą frajdą…

Zespół Miro.