Ultrasonografia w urologii dziecięcej

Właśnie trwa drugi dzień szkolenia z zakresu "Ultrasonografia w urologii dziecięcej dla początkujących", organizowany przez firmę Miro, specjalnie dla lekarzy z  Ośrodków obdarowanych aparatami Aloka ProSound 3500SX, przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Szkolenie prowadzone jest przez zespół specjalistów, na czele ktorego stoi dr n. med. Piotr Czarniak  z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pozostali eksperci to dr n. med. Dominik Świętoń, dr n. med. Arkadiusz Szarmach oraz dr Przemysław Szcześniak. To właśnie ta grupa lekarzy zadbała o najwyższy poziom merytoryczny szkolenia oraz o to, aby każdy z uczestników wyniósł z tego szkolenia jak najwięcej.

Firma Miro wykorzystując swoje wieloletnie doświdczenie w organizacji szkoleń merytorycznych z zakresu ultrasonografii, koncentruje się głównie na części praktycznej, mając świadomość iż w całym procesie szkoleniowym to właśnie ona jest najistotniejsza.

W zwiazku z tym i tym razem, zadbała o odpowiednią ilość aparatów (4 szt. Aloka ProSound 3500 SX w konfiguracji zgodniej z aparatami na których pracują lekarze) oraz  o odpowiednią ilość pacjentów (na każdy dzień 30 małych pacjentów).

Grupy szkoleniowe 2-3 osobowe, przy każdym aparacie aplikant odpowiadający na pytania związane z obsługą aparatów oraz trener usg "prowadzący za rekę" uczacych się lekarzy. Wyśmienite warunki do nauki ultrasonografii, jak stwierdziła wczorajsza grupa i co potwierdziła grupa dzisiejsza.

Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik, otrzymuje dyplomik oraz materiały do utrawalnia wiedzy w domu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim troskliwym rodzicom, ktorzy postanowili nam zaufać i przyprowadzić na badania swoje dzieci, Paniom z zaprzyjaźnionych Fundacji: FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ", FUNDACJA "MAMY SIEBIE" oraz Paniom z Domu Dziecka nr 2 w Warszawie.

Dziękujemy również lekarzom, którzy w natłoku codziennych zajęć postanowili skorzytać z naszej propozycji, pokonując wiele kilometrów (Kraków, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Katowice) by dzielnie uczestniczyć w intensywnym szkoleniu.

Już teraz zapraszamy na następne szkolenia.